Business w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania to ważny rynek dla produktów i usług z całego świata. To również ważny partner handlowy Polski. Eksport z Polski do Wielkiej Brytanii ciągle rośnie i eksperci wskazują na dalszą tendencję wzrostową.

Perspektywy dla polskich przedsiębiorców

Na rynku brytyjskim już niektóre polskie branże ugruntowały swoją pozycję. Przede wszystkim nasz przemysł rolno-spożywczy cieszy się tam dużym zainteresowaniem ze względu na dobrą jakość produktów, tradycyjnie pozytywnego podejścia do polskich marek oraz wielu Polaków, którzy na wyspach chętnie zaopatrują się w polskie wyroby.

Inną branża która coraz lepiej sobie radzi w Wielkiej Brytanii jest branża meblarska. Polskie meble mają dobrą renomę. Ponadto brytyjskie firmy coraz częściej chcą współpracować z polskimi na zasadzie podzlecania produkcji. Ma to miejsce nie tylko w branży meblarskiej ale i w innych.

Duże szanse rozwoju na brytyjskim rynku ma polski przemysł tworzyw sztucznych, ponieważ występuje tam ogromne zapotrzebowanie na tego typu wyroby. Możliwości przyciągania klientów z Wielkiej Brytanii stoją również przed dostawcami usług. Z sukcesem polskie firmy księgowe i audytorskie, kancelarie prawne, biura maklerskie, kliniki lekarskie itp. pozyskują klientów z Wielkiej Brytaniilondon-eye-945497_1920

Jak wykorzystać szanse?

Należy pamiętać, że rynek brytyjski jest z jednej strony bardzo chłonny, ale z drugiej strony bardzo wymagający. Polskie produkty cieszą się tam zaufaniem, więc to już pierwszy krok do sukcesu.

Jakość

Zadbaj o jakość swoich produktów i usług. Będziesz konkurować na jednym z najbardziej wymagających rynków w Unii Europejskiej i na świecie. Przeciętny Brytyjczyk nie lubi bylejakości i jest gotów zapłacić za odpowiednią jakość.

Badanie rynku

Poznanie rynku, do którego chcesz dotrzeć, to bardzo ważne zadanie. O regulacjach prawnych można przeczytać na stronach rządowych, np. tutaj: https://www.gov.uk/browse/business. W badaniu rynku pomogą firmy doradcze. Można skorzystać też z raportów polskich instytucji badawczych.

Marketing

Odpowiednia kampania marketingowa to podstawa. Po pierwsze tłumaczenie na angielski wszystkich materiałów reklamowych i informacyjnych oraz oczywiście tłumaczenie strony internetowej. Po drugie pozytywna identyfikacja wizualna. Po trzecie budowanie sieci kontaktów. W kampanii można podkreślać polskie pochodzenie produktu. Warto też docierać do przedsiębiorców, którzy mogliby być zainteresowani współpracą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.